OTVORI EVANĐELJE, POČUJ BOŽJI GLAS


Ti kažeš: "Zazivam Boga, ali mi on ne odgovara". Varaš se. Bog te je od vječnosti htio i pozvao na razgovor. Cijela je ljudska povijest ispunjena nastojanjem Boga da uspostavi dijalog s čovjekom. "Više puta i na više načina Bog nekoć govoraše ocima u prorocima, konačno, u ove dane, progovori nama u Sinu" - piše (Hebr., 1, 1-2).
 
Jadiš se na Božju šutnju, no jesi li ikada pokušao pažljivo saslušati Evanđelje? U Evanđelju Bog otvara razgovor s tobom. Odgovori mu. To je pravi put da uspostaviš vezu sa živim Isusom Kristom.
 
Zaljubljenik je toliko sretan ukoliko se sve više može očitovati voljenoj osobi. Tako i Bog. Neizmjerno zaljubljen u čovjeka, objavljuje se čovjeku u Evanđelju. Njegova je radost: povjeriti se čovjeku.
 
A ti, kakvu pažnju uzvraćaš na Kristovo povjerenje u Evanđelju?
Da li bi mogao zanemariti pismo voljene osobe? Zašto onda ostavljaš Evanđelje na polici svoje biblioteke a da ga i ne prolistaš?
I danas je Evanđelje Isusovo pismo tebi. Što će ti reći Isus danas? Otvori Evanđelje i čitaj!
 
Gabriele Adani
2024  Župa Posušje