Svećeničko ređenje fra Augustina Čordaša

U nedjelju, 25.lipnja 2017., mostarsko- duvanjski biskup mons. Ratko Perić, podijelio je našem đakonu fra Augustinu sveti red prezbiterata. Ređenje je bilo pod svečanom svetom misom u 10.00 sati u ispunjenoj katedralnoj crkvi u Mostaru. Osim fra Augustina, sveti red prezbiterata primili su: fra Alen Pajić, fra Zvonimir Pavičić i don Marin Krešić.

U svojoj propovijedi, biskup je potaknuo novoređenike da budu dobri pastiri koji će svake nedjelje, svoje vjernike izvoditi na nove pašnjake Božje ljubavi. Pozvao ih je da vjernike hrane i jačaju tumačenjem Božje riječi, sakramentima ispovijedi i euharistije, kao i uzornim primjerom života.

Crkva se raduje zbog novih svećenika i moli Gospodara žetve da izabranim radnicima daruje ustrajnost i vjernost. Fra Augustinu želimo obilje Božje milosti u služenju Bogu i ljudima!