DESETORICA FRANJEVAČKIH NOVAKA OBUKLO HABIT U MOSTARU

U nedjelju , 13. srpnja 2014., pod večernjom sv. Misom u 18,00 sati u prepunoj franjevačkoj crkvi Sv. Petra i Pavla u Mostaru redovničko franjevačko odijelo obukla su desetorica novaka naše Provincije i tako započeli godinu novicijata, odnosno godinu kušnje, razdoblje upućivanja u redovnički život po pravilu sv. Franje.Dva kandidata došla su u novicijat nakon završetka Franjevačke klasične gimnazije u Visokom:
Fra Tomislav Crnogorac (r. 02. svibnja1995.) iz župe Bezgrješnog začeća BDM u Posušju,
Fra Andrija Majić (r. 26. prosinca 1994.) iz župe Sv. Mihovila Arkanđela u Drinovcima.
A osmorica su u novicijat ušla nakon provedene godine postulature u samostanu u Mostaru:
Fra Marko Bandić (r. 29. rujna 1990.) iz župe Sv. Ivana Krstitelja u Ružićima,
Fra Franjo Čuljak (r. 08. veljače 1995.) iz župe Presv. Srca Isusova u Šipovači –Vojnići,
Fra Džoni Dragić (r. 20. veljače 1990.) iz župe Sv. Mateja Apostola u Mostaru,
Fra Petar Jukić (r. 31. prosinca 1996.) iz župe Bezgrješnog začeća BDM u Posušju,
Fra Romario Marijanović (16. srpnja 1994.) iz župe Sv. Petra i Pavla u Mostaru,
Fra Ivan Nikolić (r. 19. kolovoza 1993.) iz župe Sv. Jakova Apostola u Međugorju,
Fra Ivan Pehar (r. 25. rujna 1994.) iz župe Sv. Franje Asiškoga u Čapljini,
Fra Antonio Primorac (r. 02. kolovoza 1993.) iz župe Sv. Ante Padovanskog na Humcu.
 
Sv. Misu i obred oblačenja predvodio je provincijal fra Miljenko Šteko u koncelebraciji s gvardijanom fra Ikom Skokom, župnikom fra Josipom Vlašićem, meštrom postulanata fra Stankom Mabićem, meštrom novaka fra Slavkom Soldom te još s oko četerdesetak svećenika.

 
2023  Župa Posušje