HODOČAŠĆE - SVETIŠTA SJEVERNE ITALIJE

hodocasce italia

SVETIŠTA SJEVERNE ITALIJE
BERGAMO - BRESCIA - PAVIA - CREMONA - MANTOVA - SCHIO - VICENZA - VENECIJA - AKVILEJA - GRADO
Datum putovanja: 01.04.-06.04.2024.

PONEDJELJAK 01.04.2024.
Polazak Iz Posušja u 5:00 sati. Vožnja preko Rijeke, Slovenije, Trsta-gdje ćemo posjetiti svetište MONTE GRISA (sv. Misa) odakle se pruža najljepši pogled na cijeli tršćanski zaljev. Nastavak puta do okolice Verone.
Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

UTORAK 02.04.2024.-doručak
Poslije doručka odlazak u grad Bergamo gdje ćemo posjetiti takozvani Bergamo Alta s mnoštvom srednjovjekovnih i renesansnih građevina: Jazza Vechia, zvonik, Palazzo della Ragione, Katedralni trg, katedrala… Slijedi vožnja do Brescie. Razgled grada i dan završavamo u gradiću SIRMIONE koji se nalazi na čuvenom jezeru Gardi.
Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

SRIJEDA 03.04.2024.-doručak
Poslije doručka slijedi cjelodnevni izlet u tri  prekrasna grada PAVIA, CREMONA i MANTOVA gdje ćemo vidjeti brojne zanimljive crkve, palače i trgove.
Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

ČETVRTAK 04.04.2024.-doručak
Nakon doručka odlazak iz hotela vožnja do VICENZE i svetišta MONTE BERICO. Nastavak  puta do malog mjesta SCHIO  gdje se nalazi grob sv. Josephine Bakhita (prva Afrička mučenica koja je proglašena sveticom). Dan završavamo u mjestu CAMPOSANPIERO-mjesto gdje je sveti  Ante Padovanski proveo zadnje dane svoga života.
Smještaj u hotel. Večera. Noćenje.

PETAK 05.04.2024.-doručak
Odlazak u VENECIJU - vožnja brodom te razgled  najvažnijih znamenitosti ovog jedinstvenog grada na vodi.  
Povratak u hotel. Večera. Noćenje.

SUBOTA 06.04.2023.-doručak
Poslije doručka vožnja do čuvenog rimskog grada Akvileje. Gdje ćemo vidjeti brojne ostatke ovog nekada moćnog grada. Program završavamo u obližnjem mjestu GRADO gdje ćemo posjetiti čuveni otočić MADONNA DI BARBANA (jedno od najstarijih Gospinih svetišta na svijetu). U popodnevnim satima slijedi povratak kući. Vožnja preko Slovenije(oproštajna večera) ,Rijeke i dalje autocestom do Posušja gdje stižemo u kasnim večernjim satima.

CIJENA ARANŽMANA PO OSOBI : 620,00 €
Nadoplata za jednokrevetnu :150,00€
Aranžman je rađen na bazi minimalno 45 putnika

CIJENA ARANŽMANA UKLJUČUJE:

  • prijevoz udobnim autobusom (EURO 6) ;
  • ulasci autobusa za sve dane u gradove prema programu – bez korištenja lokalnog prijevoza;
  • pet polupansiona u dvokrevetnim sobama  ili trokrevetnim-po želji  (doručak, večera);
  • plus jedna večera na povratku;
  • ulaznice za: Kartuzijanski samostan u Pavii, Muzej violina u Cremoni, brod u Veneciji, toranj u Veneciji, Akvileja, brod u Gradu,  
  • vrhunsko stručno vodstvo tijekom cijelog puta.

Prijave i informacije u župnom uredu Posušje

2024  Župa Posušje