IZLET ČITAČICA U PEĆ MLINE

izlet pec mlini

U subotu 14. listopada upriličen je jednodnevni izlet za najmlađe čitačice naše župe. Riječ je o učenicama 9. razreda koje su kroz godinu dana čitale na nedjeljnim misama u 7 i 8,30 sati te u drugim prigodama župnog liturgijskog života.

Obišli smo najprije „Ravlića pećinu“. Pećina je jako stara i arheolozi su utvrdili da se u njoj živjelo prije 8.000 godina. Pećina je duga 110 metara, široka 80 metara te u jednom dijelu visoka 25 metara. Svi su bili iznenađeni i kasnije oduševljeni pećinom te legendama i pričama koje je ispričao vodič, a vezani su za pećinu.

Kasnije smo razgledali izvor rijeke Tihaljine i mlinice koje su nekada radile u blizini izvora. Bilo ih je sedam.

Još jedna zanimljivost za Peć Mline – tu je sagrađena prva mala hidroelektrana u BiH, 1928. Nakon drugog svjetskog rata hidroelektrana je dograđivana te 2004. završena konačna gradnja.

Posjetili smo i obnovljeni izvor sv. Bartola.
Izlet je završen zajedničkim objedom i povratkom kući.

izlet pec mlini

izlet pec mlini

2024  Župa Posušje