Jaslice 1223. - 2023.

jasliceDragi župljani, Crkva, a napose naša franjevačka obitelj, obilježava 800. godišnjicu prvih jaslica koje je načinio sveti Franjo u Grecciu.

Ovo je prilika da se i naša župna zajednica pridruži obilježavanju ove obljetnice te na taj način vrati slavljenika Isusa u slavlje Došašća i Božića.

Pozivamo sve vas župljane da se okušate u izradi vlastitih originalnih jaslica.
Prilikom izrade jaslica neka se koriste razni dostupni materijali (npr. drvo, kamen, tkanina, vuna, staklo, plastika, konac, koža, boje itd.). Sve je dozvoljeno osim kupovanja gotovih figura i postavljanja u jaslice.

Prikaz ne mora biti 3D, može biti i crtež, vez, tapiserija i slično. Također, ne morate se ograničiti na jedne jaslice, nego koliko god želite.

Projekt traje do 30. 11., a 1. 12. ćemo napraviti izložbu vaših uradaka u novoj crkvi te će najbolji radovi biti nagrađeni.