Prva sv. Pričest u našoj župi

Na Duhove, 8. lipnja 2014., u našoj župi održano je slavlje prve Sv. pričesti koju je primilo 127 prvopričesnika. Prvopričesnici su se pripremili za ovaj sakramenat prvom Sv. ispovijedi koja je bila u subotu, dan prije. Pričest je bila pod misom u 11.30 sati. Slavlje je počelo svečanom procesijom. Sv. misu je predslavio župnik fra Mladen Vukšić. On se u prigodnoj propovijedi obratio prvopričesnicima i njihovim roditeljima i pozvao ih da svojim životom svjedoče svoju vjeru i ljubav prema Isusu. Prvopričesnici su sudjelovali u slavlju čitanjima, molitvom vjernika i zahvalnom recitacijom.


Na kraju mise župnik se zahvalio Bogu i svima koji su doprinijeli ovoj svečanosti, posebno s. Nadi i fra Anti koji su djecu pripremali za sakramente, s. Marini i Dječjem zboru koji je svojim skladnim pjevanjem uzveličao misno slavlje. Nakon svečanog blagoslova učiteljice su prvopričesnicima uručile spomen slike s kojima su se prvopričesnici uputili pred crkvu i zajedničkim slikanjem završili ovu svečanost. 2024  Župa Posušje