Sveta krizma u našoj župi

krizma 2023 4

U subotu, 29. travnja 2023., podijeljen je sakrament sv. krizme u našoj župi. Sakrament je primilo 125 mladih, a podijelio ga je don Nikola Menalo, Generalni vikar naše biskupije.

Naime, biskup Petar je prisustvovao preuzimanju službe zagrebačkog nadbiskupa mons. Dražena Kutleše. Jer, nadbiskup Dražen je svećenik naše biskupije. Generalnog vikara su pozdravili jedan krizmanik i župnik, fra Mladen.

Don Nikola je u propovijedi naglasio važnost današnje svetice sv. Katarine Sijenske. Potječe iz obitelji koja je imala 25. djece, a ona je predzadnja. Jedna je od najvećih svetica u Crkvi. Sigurno može i treba biti uzor mladima u predanosti Bogu.

Don Nikola je pozvao mlade da surađuju s Bogom kao što je to činila ova svetica.

Samo slavlje proteklo je dostojanstveno, a po završetku svete mise uslijedilo je zajedničko slikanje.

krizma 2023 1

krizma 2023 2

krizma 2023 4

Slavlje se nastavilo u domovima krizmanika.

Želimo zahvaliti Bogu za ovogodišnje krizmanike i neka ih Bog prati u njihovom daljnjem životu!

2024  Župa Posušje