Polaganje svečanih zavjeta

svecani zavjeti Široki Brijeg

U subotu 3. rujna 2022., na večernjoj svetoj misi u 19 sati u crkvi Uznesenja BDM na Širokome Brijegu, sljedeća braća Hercegovačke franjevačke provincije položili su svečane zavjete:

Fra Ante Begić - župa Bezgrešnog začeća BDM Posušje
Fra Venancije Malić (do svečanih zavjeta fra Ivan Malić) - župa Navještenja BDM Velika Gorica
Fra Alojzije Slavko Anđelić (do svečanih zavjeta fra Slavko Anđelić) – župa sv. Kate Grude
Fra Ante Melhior Mitar (do svečanih zavjeta fra Ante Mitar) – župa Bezgrešnog začeća BDM Posušje
Fra Vinko Baćak - župa sv. Mihovila Arkanđela Duvno
Fra Ante Vukoja - župa sv. Petra i Pavla Kočerin
Fra Željko Tomić - župa Bezgrešnog začeća BDM Posušje

Svečanozavjetovanici su od Boga i Crkve zatražili ''da zavjetujući Pravilo i život u Redu manje braće mogu slijediti nauk i stope Gospodina našega Isusa Krista sveto djelujući do smrti''.

Misno slavlje predvodio je provincijal hercegovačkih franjevaca fra Jozo Grbeš. U koncelebraciji su bili gvardijan fra Ivan Marić ml., magistar hercegovačkih bogoslova fra Josip Serđo Ćavar, gvardijani naših samostana i još pedesetak svećenika. Misno slavlje svojim pjevanjem uzveličali su članovi širokobriješkog zbora. U liturgiji su služili naši novaci i bogoslovi.

Nakon prigodne homilije uslijedio je obred zavjetovanja, gdje su braća položila svoje doživotne zavjete poslušnosti, siromaštva i čistoće, predajući se potpuno našemu Bratstvu.

Čestitamo braći i neka ih sveti Franjo Asiški zagovara.

svecani zavjeti 2
svecani zavjeti Široki Brijeg