Sveta krizma u našoj župi

Sveta krizma 2022.

Dana 5. lipnja 2022. godine, u našoj župi održana je sveta Potvrda. Sakrament je primilo ukupno 153 krizmanika.
Svečano misno slavlje održalo se u kripti naše crkve i započelo je u 10 sati. Predvodio ga je trenutačni biskup mostarsko-duvanjske biskupije Petar Palić.

Prije početka misnog slavlja, u ime krizmanika, biskupu su uputili pozdrave Ivana Kovač i Gabrijel Biško.
Nakon toga je uslijedilo nekoliko riječi pozdrava našeg župnika fra Mladena Vukšića, koji je zamolio biskupa da započne misno slavlje.

Prvo čitanje pročitala je Iva Jukić, drugo čitanje pročitao je Marko Landeka, a psalam su otpjevale Ana Mitar, Lana Ramljak i Mia Bago.

Biskup je u svojoj propovijedi objasnio krizmanicima kako smo svi mi dio Kristovog života.
Također je objasnio istinsko značenje primanja sakramenta i pozvao na vjernost Gospodinu.
Pozvao je roditelje da mladima pomognu na putu vjere i ustrajnosti.

Molitvu vjernika čitali su krizmanici: Iva Martić, Lucija Bago, Leona Senjak, Marija Jukić, Ivana Kovač, Ana Ćesić i Marija Čutura.

Na koncu misnog slavlja, župnik fra Mladen Vukšić uputio je nazočnima par riječi zahvale.
Na samom koncu je biskup udijelio svečani blagoslov nazočnima. Nakon euharistijskog slavlja,
krizmanici su otišli ispred nove crkve, gdje je uslijedila zajednička fotografija.

Sveta krizma 2022.