Fra Ivan Crnogorac položio svečane zavjete

svecani zavjeti franjevci medjugorje 1

U subotu, 4. rujna 2021., u crkvi sv. Jakova apostola u Međugorju, pod večernjom sv. misom u 18,00 sati, sljedeća braća Hercegovačke franjevačke provincije položili su svečane zavjete: fra Ivan Crnogorac (župa Bezgrešnog Začeća BDM – Posušje), fra Fran Ćorić (župa sv. Ante Padovanskog – Humac), fra Marko Galić (župa Uznesenja BDM – Široki Brijeg), fra Marin Mikulić (župa sv. Petra i Pavla – Kočerin), fra Ivan Slišković (župa Uznesenja BDM – Široki Brijeg) i fra Slaven Tomić (župa sv. Ante Padovanskog – Humac).

Svečanozavjetovanici su od Boga i Crkve zatražili ''da zavjetujući Pravilo i život u Redu manje braće mogu slijediti nauk i stope Gospodina našega Isusa Krista sveto djelujući do smrti''. Misno slavlje predvodio je provincijal hercegovačkih franjevaca fra Miljenko Šteko. U koncelebraciji su bili župnik fra Marinko Šakota, magistar hercegovačkih bogoslova fra Serđo Ćavar, generalni vizitator fra Miro Relota, vikar provincije fra Iko Skoko i još pedesetak svećenika. Misno slavlje svojim pjevanjem uzveličali su naši bogoslovi i novaci. U liturgiji su služili naši bogoslovi.

svecani zavjeti franjevci medjugorje 3

Nakon prigodne homilije uslijedio je obred zavjetovanja, gdje su braća položila svoje doživotne zavjete poslušnosti, siromaštva i čistoće, predajući se potpuno našemu Bratstvu.

Čestitamo braći i neka ih sveti Franjo Asiški zagovara.

2022  Župa Posušje