MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

U nedjelju, 1. kolovoza, u 11:00 sati, u svojoj rodnoj župi, na vanjskom oltaru, ispred crkve Bezgrješnog Začeća BDM u Posušju, mladomisnik fra Tomislav Crnogorac proslavio je svoju Mladu misu pod geslom "Gospodine, Ti sve znaš! Tebi je poznato da Te volim" ( Iv 21, 17).

Euharistijsko slavlje započelo je ulaznom procesijom kroz crkveno dvorište do vanjskog oltara. Na ovom misnom slavlju, kojemu je svečano predsjedao mladomisnik, u koncelebraciji je sudjelovalo više svećenika, a među njima i provincijal fra Miljenko Šteko, propovjednik fra Jozo Hrkać, posuški župnik fra Mladen Vukšić te ovogodišnji mladomisnici.

Nadahnut evanđeljem, prigodnu propovijed održao je fra Jozo Hrkać koji se svoju propovijed započeo ističući važnost same Euharistije i Gospodina oko kojeg smo se okupili. Naglasio je važnost Riječi Gospodnje koju vidimo u euharistijskom kruhu oko kojega smo sabrani i koji će Gospodin preko mladomisnikovih posvećenih ruku nama poslužiti i darovati se našoj gladi kako bi bili nasićeni ljubavlju do kraja. Nadodao je kako svećenik u tim trenutcima nezasluženo postaje pokaznica Božje ljubavi ili kako bi to rekao sv. Franjo: "Cijeli svijet nek se zaprepasti, sva Zemlja nek se potrese, cijelo nebo neka kliče kad je na oltaru u rukama svećenika Krist, sin Boga živoga, o uzvišenoj li poniznosti, o ponizne li uzvišenosti da se Gospodin Svemira Bog i Božji Sin tako ponizuje te se radi našega spasenja skriva pod prilikom malo kruha."

Fra Jozo je naglasio i to kako unatoč svim mogućim postignućima i nakon dvije tisuće godina čovjek traži mir, ljudi su se izmjenili, a nemir je ostao isti. Glad i žeđ za ljubavlju, puninom iz dana u dan raste. Čovjek želi okusiti hranu kako bi pronašao utjehu za svoje srce koje vapi za lijekom. Nek fra Tomislav bude poslužitelj te hrane. Pozvao je fra Tomislava na ustrajnost na svom putu, koji zasigurno neće biti ni lagan te da uvijek bude svjestan svoga poziva da ljude dovodi Bogu, da se u potpunosti preda Spasitelju i da teži savršenom srcu koje unatoč svemu ljubi.

Na koncu euharistijskog slavlja obratio se  župnik fra Mladen koji se zahvalio dragom Bogu na još jednoj Mladoj misi, lijepom vremenu. Čestitao je mladomisniku, njegovim roditeljima i rodbini te pozvao narod da se moli za nova duhovna zvanja, kao i molitvu za ustrajnost onih koji su na svom svećeničkom putu.

Svoju čestitku uputio je i provincijal Hercegovačke provincije, fra Miljenko Šteko te se zahvalio Bogu, roditeljima, odgojiteljima i cijelom puku na molitvama. Istaknuo je i radost cijele franjevačke provincije koja je dobila novog fratra te poželio našem mladomisniku ustrajnost na tom putu.

Na samom kraju mladomisnik se obratio svima i dosta emotivnim riječima zahvalio dragom Bogu na svemu, svojim roditeljima na neizmjernoj ljubavi i podršci na svemu što su za njega učinili, svojoj braći i sestrama, svima onima koji su bili na njegovom svećeničkom putu, odgojiteljima, fratrima,  rodbini, prijateljima, kao i svima onima koji su na bilo koji način pridonijeli da se dogodi ovaj dan, i naravno klapi Grga koji su svojom pjesmom uveličali ovo slavlje.
Mladomisničkim svečanim blagoslovom završilo je ovo slavlje.

Nakon euharistijskog slavlja, druženje je nastavljeno u svadbenom salonu Viktorija u Posušju.

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

MLADA MISA FRA TOMISLAVA CRNOGORCA

2022  Župa Posušje