Župne obavijesti (21. 3. 2020.)

Dragi župljani!
Prema današnjoj odredbi, subota 21. ožujka 2020., našeg dijecezanskog biskupa i Vlade Županije Zapadnohercegovačke i civilnog stožera dužni smo postupati prema slijedećim odredbama:

Svete Mise će se slaviti po ustaljenom redu uz maksimalno 10 vjernika. Stoga molimo da slavlje svete Mise pratite preko radio i tv prijemnika.

1. Odgađaju se sve pobožnosti u crkvi (13 utoraka svetom Anti, klanjanje i put križa) te preporučamo da ih obavljate osobno ili u obitelji.
  2. Redovita ispovijed starih i nemoćnih pred Uskrs neće biti. Ukoliko netko želi možete nazvati u župni ured i mi ćemo doći ispovjediti tu osobu.
  3. Misne nakane koje su primljene, bit će zadovoljene isti dan.
  4. Večernja sveta misa bit će u 17sati uz poštivanje gore navedene odredbe.
  5. Na blagdan Blagovijesti neće biti slavlja svete Mise na Ričini.
  6. Budući da nam je molitva izrazito potrebna u novonastaloj situaciji, naša crkva bit će otvorena za molitvu svaki dan od 8:00-12:00 i od 15:00-17:00. Tijekom tog vremena će Presveti oltarski sakrament biti izložen za osobni susret i molitvu.
  7. VAŽNA NAPOMENA! Ove godine neće biti grupno organiziranih ispovijedi, nego će svaki dan od 10:00-12:00 i od 15:00-17:00 na raspolaganju biti svećenici za ispovijed. Molimo Vas da ispovijed ne ostavljate za posljednje dane uoči Uskrsa jer Vas nećemo biti u mogućnosti ispovjediti.

Vaši fratri