Hodočašće u Varaždin, Čakovec, Lepoglavu i Trakoščan

hodocasce varazdin

Naša župa organizira hodočašće u Varaždin, Čakovec, Lepoglavu i Trakoščan. Putuje se 26.-27. listopada.

Cijena je 100 Eura. Svi zainteresirani neka se jave što prije fra Mladenu, najbolje utorkom.

Donosimo program hodočašća.

SUBOTA – 26.10.

Polazak iz POSUŠJA u  01.00 sati. Nakon prelaska granice vožnja autocestom do Zagreba te nastavak do ČAKOVCA. Slijedi sv. misa u franjevačkom samostanu i razgled grada s dvorcem Zrinski. Nakon kratke pauze za kavu oko 13.00 sati odlazak u VARAŽDIN – gdje ćemo posjetiti Varaždinsko groblje ( jedno od najljepših u ovom dijelu Europe), centar grada s katedralom i drugim prekrasnim crkvama. Oko 18.00 sati odlazak u hotel. Smještaj.Večera. Noćenje.

hodocasce varazdin 2


NEDJELJA – 27.10.

Poslije doručka odlazak u LEPOGLAVU – gdje ćemo najprije imati sv. misu a onda razgled ovog znamenitog mjesta ( Pavlinske utvrde) gdje je osnovano treće hrvatsko sveučilište 1671. g.  i gdje se najranije mogla steći titula dr. znanosti. Ovdje su veliki umjetnici ostavili traga što ćemo posebno vidjeti u crkvi Lepoglavska Purga.

U zloglasnom lepoglavskom zatvoru između ostalih robovali su bl. Alojzije Stepinac i prvi hrvatski predsjednik Franjo Tuđman.

Oko 13.sati odlazak u obližnji TRAKOŠĆAN – zajednički ručak te obilazak jednog od najpoznatijih dvoraca u Hrvatskoj.

U17.00 sati polazak prema kući. Vožnja autocestom do Zagvozda i dalje do Posušja. Predviđeni dolazak oko pola noći.

Cijena – 100 eura

Cijena uključuje: - prijevoz udobnim autobusom

  1. -  smještaj u dobrom hotelu u dvokrevetnim sobama (večera, doručak)
  2. -  ručak u Trakošćanu
  3. -  ulaznice za dvorac Zrinski, dvorac Trakošćan, boravišna pristojba
  4. -  stručno vodstvo
2020  Župa Posušje