OPET SE U POSUŠJU OKUPILA DUHOVNA ZVANJA

Susret duhovnih zvanja posušje

U Posušju je 31. srpnja održan 22 Susret duhovnih zvanja posuškoga kraja. Misno slavlje je predvodio fra Ivan Landeka, st. Na početku susreta prisutne vjernike, časne sestre, sjemeništarce, bogoslove, fratre i svećenike su pozdravili fra Mario Knezović, u ime organizacijskoga odbora i fra Mladen Vukšić, posuški župnik.

Na misi su pjevali članovi Frame iz Posušja. U svetoj misi, na kojoj bijaše 43 duhovnih zvanja, su izrečene zahvale povodom 50 godina misništa fra Ante Leke i 50 godina redovništva s. Dolores Landeka, s. Karle Vranjković i s. Filoteje Landeka. Nakon misnoga slavlja bilo je druženje s vjernicima. Potom su uslijedila prigodna izlaganja fra Milana Lončara i fra Marija Knezovića koji su govorili o aktualnim kretanjima u Crkvi.

Popodnevni dio programa uz ručak, pjesmu i šetnju bijaše na Vučipolju. Zanimljivo je da je po prvi put na susretu bio i don Jozo Duspara, župnik u Zemunu, koji je podrijetlom iz posuškoga kraja.

Susret duhovnih zvanja posušje